Doğallığın, sadeliğin ve beyazın, başka bir deyişle basit, minimal bir şıklığın hâkim olduğu tasarımlar... Kuzey ülkelerinin uzun kış gecelerine inat; sıcak, aydınlık ve ferah olan İskandinav tarzı evler... Dinlendirici, gözü yormayan tasarımlarla sadeliğin ve rahatlığın ön planda tutulduğu bu tarzda, tahmin edebileceğiniz gibi fazlalıklara pek yer yok! Eğer siz de İskandinav tarzda dekore edilen evlere ilgi duyuyor ve dairenizi benzer şekilde tasarlamak istiyorsanız, bu yazıya bir göz atın deriz... İşte, evinizi daha şık ve ferah bir yaşam alanına çevirmeniz için sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz İskandinav tarzı iç mekanlar…

  1. Zarafetiyle İç Açan Bir Oturma Odası

İlk tasarım örneğimiz, iç mekânlarda natürelliği benimseyenlerin beğeneceğini düşündüğümüz bir oturma odası... Ahşap mobilyaların ön planda olduğu bu İskandinav dekorasyonu; özellikle de içerdiği toprak tonları ve doğal materyaller ile dikkat çekiyor. Beyaz renkli duvarlar ile ferahlık kazanan odaya, şömine ile de sıcacık bir keyif köşesi eklenerek huzur verici bir görünüm kazandırılmış... 

  1. Kırmızı ile Hareketlenen Bir Yatak Odası

Bulundukları coğrafya nedeniyle güneşin yüzünü çok fazla göremeyen İskandinavlar için, var olan ışığın verimli kullanımı oldukça önemlidir... Bu yüzden;İskandinav tarzı evlerde beyazın tonları, bej, açık mavi ve doğal ahşap tonları hâkimdir… Tabii zaman zaman, bu yatak odası tasarımında olduğu gibi, doğal renklerin monotonluğunu kırmak için kırmızı gibi daha çarpıcı renkler de kullanılabiliyor... Ayrıca, dikkat etmekte fayda var; az malzemeyle yüksek konfor felsefesinin hâkim olduğu odada gardırop yerine ayaklı elbise askısı, büyük ve gösterişli ahizeler yerine de küçük led aydınlatmalar kullanılarak minimal bir şıklık yakalanmış. 

  1. Ahşap Dokunun Öne Çıktığı Bir Çocuk Odası

Sade çizgileri ve nötr renkleri ile dikkat çeken bu çocuk odası tasarımında da görülebileceği gibi; evin hemen her alanında ahşap kullanımı, İskandinav dekorasyonunun ayırt edici özellikleri arasında yer alır.Birçok detayında ahşap malzemelerin kullanıldığı bu tasarımın da; mobilyalar ile kalabalıklaştırılan çocuk odalarının aksine, “Daha az, daha çoktur.” felsefesini doğrularcasına, gösterişten uzak fakat yine de son derece eğlenceli bir görünüm sunduğunu söyleyebiliriz.

Yorumlar (0)

Ürün istek listesine eklendi
Ürün karşılaştırmak için eklendi.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.