İşte bu konuda size fikir verebilecek birbirinden güzel yatak odası tasarımlarından örnekler…

Gösterişli ve Işıl Işıl

Işıl ışıl bir yatak odası tasarımı için atlanmaması gereken noktalardan biri, etkili ve şık aydınlatma ürünlerini tercih etmektir. Gösterişli avizeler, dekoratif abajurlar, ayaklı yan aydınlatmalar, duvara veya mobilyalara takılabilen led ışıklarla yatak odanızda zengin bir görüntü ortaya çıkartabilirsiniz. Ayrıca yatak odanız için seçtiğiniz lambaların şıklığına uyum sağlayacak göz alıcı mobilyaları tercih edebilir, süslü perde ve halılar ile de dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Dekorasyonda Renk Uyumu

Şıklığın değişmez sırlarından biri de, birbiriyle uyumlu renkleri yan yana getirebilmektir. Dekorasyonlarda estetiği sağlayan renk paletlerinde, kimi zaman tek bir rengin tonları olurken, kimi zaman da birbirine yakışan benzer ya da zıt renkler olur. Size düşen ise, nasıl bir yatak odası istediğinize karar vermek ve bunun için en uygun renk kombinasyonlarını bulmak... Yatak odası tasarımınızın size huzur vermesini istiyorsanız mobilyalarda, aksesuar ve tekstil ürünlerinde açık renkler ile kahve tonlarını kullanabilirsiniz. Daha enerjik, sevimli bir yatak odası dekorasyonu istiyorsanız da pembe ve sarı gibi sıcak renkleri tercih edebilirsiniz.

Konforun Ön Planda Olduğu Tasarımlar

Eğer konfor sizin için ilk planda yer alıyorsa, eşya seçimine dikkat… Günün yorgunluğunu atacağınız, gevşeyip dinleneceğiniz en özel alanınız yatak odası olduğuna göre, burada yer alacak yatak ve koltuk gibi mobilyaları özenle seçmeniz gerekiyor. Resimde görebileceğiniz yatak odası, şıklık ile birlikte konforun da öne çıktığı dekorasyonlara güzel bir örnek!

Sade Ve Zarif Bir Yaşam Alanı

En şık tasarımların genelde gereksiz detaylardan uzak olması bir tesadüf değil… Siz de temiz bir görünüm yaratan açık renkleri, örneğin beyazı tercih ederek sadeliğin asaletini ve şıklığını yatak odanıza taşıyabilirsiniz. Hem renk ve aksesuarlarda, hem de mobilyalarda minimalist olarak, huzur bulmanıza katkı sağlayacak bir yatak odası tasarımı yaratabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Ürün istek listesine eklendi
Ürün karşılaştırmak için eklendi.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.