sözüm-doğan.jpg

Sözüm Doğan

Sözüm Doğan, eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden mezun olarak 2005 yılında tamamlamıştır. Eğitimi boyunca kendini sanayi ve üretime yakın tutmuş, birçok farklı sektörde firmalarda yarı zamanlı tasarımcı olarak çalışmıştır. Malzeme trendleri ve üretim teknikleri konusunda kendini geliştirmiş ve halen bu temeller üzerine yenilikçi çizgisini korumaktadır.
“Yenilikçi, üretilebilir fark yaratan tasarımların uygun maliyetlerde erişebilir olması gerekliliği” felsefesini benimsemiştir.  Bu felsefeden hareketle hem kendi tasarım pratiğini geliştirmek hem de Türk firmalarında ki özgün tasarım ayağının eksikliğini gidermek amacıyla Ankara’nın ilk ve tek ürün tasarım ve mühendislik firmasını 2006’da kurmuştur. Tasarımlarına yeni kurduğu FUTERODESIGN firmasında devam etmektedir.

Sözüm Doğan, graduated from Orta Doğu Teknik Üniversitesi Industrial Design faculty in 2005. Through his education he kept himself close to industry and production and he worked as a part-time designer in various different companies. He developed himself especially on material trends and production Technologies.
He believes “Innovative, producible and diversive design should be reachable in reasonable costs” In 2006 to practice this philosophy he founded the first product design and engineering firm in Ankara. He continues his designs in his new design firm  "FUTERODESIGN".

Ürün istek listesine eklendi
Ürün karşılaştırmak için eklendi.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.