metin-nergiz.jpg

Metin Nergiz

İş yaşamı ile birlikte sürdürdüğü üniversiteyi 1980 yılında tamamladı. Elektrik ve elektronik cihazlara kutular tasarlayarak sürdürdüğü iş hayatına, ev, ofis tasarlama ve uygulamalarını da kattı. Üretim için çalıştığı atölyelerden istediği, düşlediği kalite ve disiplini sağlayamadığını gördü. 1980 Ankara’da kendi mütevazi mobilya atölyesini açtı. Yoğun ve özveri ile geçen yıllar içinde büyük kısmını kendi tasarladığı önemli projelerin uygulamaları başarı ve takdirler ile tamamladı. 1992 yılında ilk yurtdışı projesini aldı. Kalite ve zamanlamayı doğru ve üst seviyede uygulayarak kısa zamanda yabancı tasarımcıların projelerinde aranan, tercih edilen firma oldu. Bu dönemde başlayan süreç ile mütevazi atölyeden teknoloji ile entegre edilen zanaatin harmanladığı tesis ve yüksek üretim kapasitesine ulaştı. Türk ekonomisine yurt içinde 150, yurtdışında 150 Türk çalışanı ile istihdam ve yüksek katma değer sağladı. 2009 yılında geçirdiği trafik kazası tedavisi sonucu işitme engelli oldu. Bu uzun tedavi döneminde başlayarak, büyük kısmını kendisinin oluşturduğu, modern tasarımlı mobilya koleksiyonu ile başlayan, RON (Republic Of Narcist)'i kurdu. RON markası ile Türk tasarım ve mobilya sektörüne katkıda bulunmaya devam ediyor. Nergiz Dekorasyon ile de yurt dışında Ritz Carlton Moskova, Kazakistan Parlamento binası, Başkanlık sarayları ve yine Başkanlık ofisleri ile Avrupa ve Asya’da birçok yüksek kalite talep eden otel projelerini gerçekleştirmeyi sürdürüyor.

Graduated from university in 1980 along continuing his business life. His career proceed from designing boxes for electrical and electrical devices to home,office design and production. He saw that he couldn't get neither quality nor discipline he is seeking from the ateliers that he is working with. In 1980, he established his own humble furniture atelier in Ankara. He accomplished major projects with success and admiration that mostly consists of his own designs in dense and devoted years passing through. In 1992, he got his first international project. By applying quality and timing right and top level his company became a wanted and desired company among the international designer project in short time. From this period on, his humble atelier transformed in to a factory that combines high tech and craftsmanship together. Provided added value and employement to Turkish economy with 150 domestic and 150 overseas Turkish workers. He became hearing impaired after a traffic accident he had in 2009. From this long treatment period, he shares his own designs with RON (Republic Of Narcist) which established as a modern design collection brand and contributing Turkish design and furniture sector. His career goes on with Nergiz Decoration in international projects such as; Ritz Carlton Moscow, Kazakhstan Parliament Building,Presidential Palaces, Offices and high quality demanding hotel projects in Europe and Asia.

Ürün istek listesine eklendi
Ürün karşılaştırmak için eklendi.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.